Latvijas svētku laiks

Novembris, katram īstenam latvietim un savas zemes patriotam, ir svētku laiks. Tas ir laiks, kad mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi cīnījās, lai Latvija pastāvētu. Tas ir laiks, kad mēs svinam Latvijas dzimšanas dienu.

Arī Verēmu pamatskolā novembris iesākās ar svētku noskaņas radīšanu - telpu un logu dekorēšanu.

Lāčplēša dienas priekšvakarā pamatskolas zēni pārbaudīja savu spēku, izturību, atjautību un sacentās par skolas Lāčplēša titulu. 11.novembra rītu iesākām ar svinīgu brīdi skolas pagalmā par godu varonīgajiem cīnītājiem, kura laikā Kristers Zenčenko, skolas Lāčplēša titula ieguvējs, iededzināja piemiņas ugunskuru. Katra klase bija sagatavojusi novēlējumu Latvijai.

Godinot Latviju, cēlām laukā skaistākās tautasdziesmas un izveidojām radošo darbu izstādi “Mana tautasdziesma”, kas rotā skolas sienas.

15. novembrī skolas skanīgāko balsu īpašnieces piedalījās Rēzeknes novada svētku koncertā “Mana dziesma Latvijai”.

16. novembrī atjautīgāko skolēnu komanda startēja Rēzeknes novada rīkotajā erudīcijas konkursā “Mana Latvija” un ieguva godpilno 2.vietu.

Svētku priekšvakarā, 17.novembrī, pirmsskolas grupas …….

Latvija sākas katrā no mums. Mēs ikviens esam daļiņa no Latvijas un ar saviem labajiem darbiem veidojam to. Ar tādu devīzi arī izskanēja mūsu svētku koncerts, kurā piedalījās ciemiņi - Gunārs Strucinskis, Inese Priekule, Inese Zeiza, Ināra Rasima. Viņi dalījās ar savu stāstu, kā viņi veido Latviju. Lai parādītu, kā mēs, Verēmu pamatskolas skolēni, veidojam Latviju, skolas palodzes uz īsu brīdi pārvērtās slavas alejā. Tajā gozējās skolēnu iegūtās medaļas, diplomi, kausi, radošie darbi un citi labie darbiņi, kas parāda citiem, ko mēs spējam, protam un esam sasnieguši.

17.11.2022. pirmsskolas grupas pulcējās āra vidē, svinēt Latvijas dzimšanas dienu. Bērni ar savām skolotājām, veidoja apli ap pašizveidotu Latvijas karti, skandināja Latvijas valsts himnu, skaitīja tautasdziesmu, dejoja tautu deju, iededza sveces, sasildot gan savas, gan arī visu apkārtējo sirsniņas. Svētku turpinājumā katrs savās grupās svinēja  ar gardumiem un pašgatavotu kūku. Liels paldies skolotājām un bērniem par svētku noskaņu.

Laura Kalvāne