Verēmu pamatskolas septītās un devītās klases skolēni izmantoja „Latvijas skolas somas” piedāvāto iespēju un 29.novembrī apmeklēja Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru. Viņiem bija dota lieliska iespēja iepazīties ar Druvienas sākumskolas vēsturi un apskatīt rūpīgi saglabātus vēsturiskus eksponātus, kā arī praktiski tos izmēģināt. Mūsu skolas jaunieši pārbaudīja sava prāta spējas “Zinātkāres istabā”, kuru veido izzinošu ierīču un attīstošu spēļu kopums.

Skolēni demonstrēja komandas darbu mūsdienās ļoti populārajā spēlē – “izlaušanās istaba”. “Tradīciju cietoksnī” tika piedāvāta iespēja pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt vēl nezināmo par latvisko dzīvesziņu. Meklējot norādes, atrisinot uzdevumus, pamanot sakarības un loģiski tās izmantojot, skolēniem vajadzēja atrast atslēgu, lai izkļūtu no “cietokšņa”.

Tā pat jauniešiem bija iespēja iejusties 70. gadu skolēnu lomā: viņiem tika novadīta mācību stunda šī vēstures perioda stilā. Šajā mācību stundā skolēni daudz uzzināja par mēbelēm  un apģērbu, dienasgrāmatu un atzīmēm, uzvedību un disciplīnu,  par oktobrēnu un pionieru dzīvi, svētkiem un darbu ārpusskolas, kā arī piedalījās dažādās to gadu skolēnu aktivitātēs. Visu piedāvāto mūsu skolas jaunieši pildīja ar lielu entuziasmu un interesi.

Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs, kas atrodas Druvienas muižas ēkā, pavēra 21.gs. jauniešiem ļoti labu iespēju labāk iepazīstināt savas kultūras mantojumu, nodrošinot radošu darbošanos un lietderīgu brīva laika pavadīšanu.