Latvijas kino diena

Ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu Verēmu pamatskola turpina paplašināt skolēnu redzesloku, veidot mācību procesu aizraujošāku un iepazīstināt ar pašmāju veidotajām animācijas filmām un spēlfilmām.

8.maijā 1.- 4.klases skolēniem bija iespēja noskatīties un vērtēt biedrības Kultūrpunkts piedāvāto animācijas filmu izlasi “Zelta Pavasaris”, kura sastāv no 5 animācijas filmām:

1. “Putnu būris”
  2. “Pavasaris Vārnu ielā”
  3. “Grieķijas dārumi”
  4. “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi”
  5. “Resgalības II”

Skolēni atzina, ka animācijas filmas bija jautras, smieklīgas, un tajās risinājās interesanti un saistoši notikumi. Skolēni minēja arī to, ka katra animācijas filma mums kaut ko māca, piemēram, izpalīdzēt, būt draudzīgiem, palīdzēt dzīvniekiem u.c.

Vērtējot animācijas filmas, gaumes nedaudz atšķīrās. 1., 2. un 4. klases skolēni par labāko atzina “Putnu būris”, savukārt 3.klasē 1. vietu ieguva “Pavasaris Vārnu ielā”.

Savukārt 5.- 9.klases skolēniem bija iespēja noskatīties vienu no pēdējo gadu populārākajām latviešu spēlfilmām, kas guvusi arī plašu starptautisko atzinību - “Mammu, es tevi mīlu”. Tā stāsta par 13 gadus vecu zēnu Raimondu, kurš iekļūst nepatikšanās, un pat nonāk policijas redzeslokā. Vienlaikus tas ir arī Raimonda ceļš uz saprašanos ar māti – atpakaļ harmonijā, kuru grauj mātes mūžīgā aizņemtība. Šī filma lika skolēniem novērtēt ģimenes vērtību un lomu savā dzīvē, kā arī mācīties veidot pozitīvas attiecības ģimenē.

Skolēni atzina, ka filma tiešām ir interesanta un pamācoša, daži saskatīja paralēles ar savu dzīvi.

7 .klases skolēni pēc filmas rakstīja savu viedokli “Kāpēc ieteiktu to noskatīties vienaudžiem?” Lūk dažas atziņas:

• Filmā risinātas problēmas ,kas raksturīgas pusaudžu vecumam.

• Sākumā domāt,pēc tam tikai darīt!

• Lieliski parāda kļūdas,ko mēs mēdzam pieļaut.

• Jautrība un visādas izdarības – tas ir labi,bet līdz noteiktam mēram.

• Jābūt atbildīgam par savu rīcību,par saviem lēmumiem.