Verēmu pamatskolas skolēni piedalījās veselību veicinošā ekskursijā uz Siguldu

Verēmu pamatskolas 4.,8. un 9. klašu skolēniem 2. oktobrī bija iespēja ESF projekta ,,Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā’’ ietvaros, sadarbībā ar Rēzeknes novada pasšvaldību un Multifunkcionālo atbalsta un izaugsmes centru ,,SkalaDar’’, piedalīties veselību veicinošā ekskursijā.

Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja veselību veicinošus objektus: bioloģisko saimniecību „Jāņkalni”, piedzīvojumu parku “Tarzāns” un atpūtas vietu “Aronas kalns un avots”.

Bioloģiskajā saimniecībā „Jāņkalni” skolēni piedalījās ābolu čipsu izgatavošanas procesā – ābola izvēle, novietošana, mizošana un novietošana uz paplātes žāvēšanai. Skolēniem bija iespēja izveidot savu krūmmelleņu vai rabarberu mīksto želejkonfekti, kas pagatavota no Jāņkalnos audzētām lielogu mellenēm un rabarberiem, kā arī to hermētiski iepakot. Uztura speciāliste ekskursijas dalībniekiem pastāstīja par veselīga un sabalansēta uztura nozīmi, par ēšanas paradumu maiņu. Nodarbības laikā skolēni izveidoja Veselīga uztura šķīvi un spēlēja spēli “Cik enerģijas būs, apēdot…?”.

Sporta speciālista uzraudzībā notika arī dažādas fiziskās aktivitātes, pēc kurām skolēni baudīja gardas un veselīgas pusdienas.

Piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, pirms šķēršļu pārvarēšanas, jauniešus iepazīstināja ar šīs fiziskās aktivitātes nozīmi veselības veicināšanā. Šī fiziskā aktivitāte bija liels izaicinājums ikvienam ekskursijas dalībniekam – pārvarēt šķēršļus un radušās bailes.

Mājupceļā ekskursijas dalībniekiem tika piedāvātas gardas vakariņas bistro kafejnīcā “Sauleskalns”.

Atpūtas vietā “Aroma kalns” ekskursijas dalībnieki sporta speciālista uzraudzībā jautri vingroja dabā. Nodarbības laikā tika akcentēta uzmanība uz to, cik ir svarīgi noslogot ķermeņa muskuļus un kā to darīt pareizi. Ar aizrautību skolēni devās skrējienā Arona kalnā.

Par spīti garajam braucienam, kas sākās agri no rīta, skolēni ar aizrautību un prieku piedalījās visās aktivitātēs. Pedagogu, skolēnu un viņu vecāku vārdā saku paldies visiem ekskursijas organizatoriem- biedrības Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs “SkalaDar” projektu vadītājai Tatjanai Mironovai, sporta speciālistam un medicīnas darbiniecei par ieguldīto darbu izglītojošās un veselību veicinošās ekskursijas organizēšanā un vadīšanā.