Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

Skaļās lasīšanas sacensību īstenoja Latvijas Nacionālā bibliotēka. Konkursā varēja piedalīties 5. un 6. klašu skolēni. Visā valstī – skolās, bibliotēkās rīkoja vietējos konkursus grāmatu lasīšanā, proti, 5 minūšu laikā skaļi, izteiksmīgi un pārliecinoši bija jālasa grāmata un īsi jāpastāsta saturs.

Mērķis – pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Lasīšana notika soļi pa solim:

1.solis- novembrī skolā lasīja visi 5.un 6.kl.skolēni un izvirzīja  Sāru Volkovu un Anniju Igauni uz nākamo sacensības posmu,

2.solis-reģiona fināls notika 27.martā Rēzeknes kultūras namā,kur pulcējās Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes un Viļānu novadu 5.–6. klašu skolēni, kuri izvēlēti dalībai konkursā, un viņu atbalstītāji.

Sāra Volkova (5. klase) lasīja fragmentu no A. Lindgrēnes grāmatas “Grāmata par Pepiju Garzeķi” un Annija Igaune (5. klase)-fragments no A. Lindgrēnes literārā darba “Ronja – laupītāja meita”.

Prieks par  Annijas Igaunes iegūto 2.vietu! Paldies Sārai Volkovai par piedalīšanos! Bet žēl, ka tikai 1.vietas ieguvēja dosies uz nacionālo finālu, kas notiks Rīgā.

Z.Kūkoja,

bibliotekāre