Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 20. novembrī Verēmu pamatskolas 3.klases skolēniem bija iespēja doties uz Latgales vēstniecību GORS un baudīt Latvija Leļļu teātra izrādi “Pēdu dzinējs Caps”.

Tā bija izrāde par leģendāro pēdu dzišanas detektīvu Capu, kurš atšķetināja sarežģīto un mīklaino pieminekļa pazušanas lietu. Izrādes laikā skolēni tika rosināti aizdomāties par to, ka meliem ir īsas kājas un tie vienmēr atklājas, lai arī cik centīgi tiktu slēpti.

Pēc izrādes noskatīšanās mācību stundās ar skolēniem tika izvērsta diskusija par piedzīvoto un tika aktualizētas tādas vērtības kā godīgums, drosme un taisnīgums.

Pirms izrādes skolēni paguva aplūkot arī divas foajē izvietotās izstādes “Valsts pirmā flīgeļa stāsts” un “100 deči Latvijai”. Skolēni ar prieku un interesi aplūkoja dažādos un krāšņos dečus, daži no tiem izraisīja izbrīnu un pārsteigumu.

Dodoties mājup, skolēni bija pacilātā garastāvoklī un atzinīgi novērtēja vakara pasākumu.