21. novembrī  Verēmu pamatskolas 3.klases skolēni apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā “Kā top maize?”

Skolēni iepazina garo maizes ceļu – lauka apstrādi, graudu sēju, labības augšanu, kulšanu, graudu malšanu. Kā arī piedalījās improvizētā maizes tapšanas procesā, kur iepazina gan cepšanas tradīcijas, gan tam nepieciešamos traukus un darbarīkus.

Izzinošās nodarbības noslēgumā skolēni pulcējās pie lielā saimes galda, baudīja Latgalē ceptu maizīti ar siltu tēju un dalījās savās emocijās un pārdomās par redzēto un dzirdēto.

Vēlamies pateikties brīnišķīgajai muzejpedagoģei Ingai Klīdzējai par sirsnīgo uzņemšanu  un aizraujošo nodarbību.