Verēmu pamatskolas skolēni un pedagogi apmeklē izrādi “Riekstkodis un es” VEF Kultūras pilī
31. janvārī Verēmu pamatskolas skolēni un pedagogi projekta “Skolas soma” ietvaros devās uz VEF Kultūras pili Rīgā, lai apmeklētu vienu no pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es” (Nutcracker and I), kas ir oriģināla dzīvā mūzikas izpildījuma, horeogrāfijas, animācijas un sarežģītu jauno tehnoloģiju sintēze.

Verēmu skolēniem par izrādi bija ļoti spēcīgi iespaidi. Piektās klases skolniece Marija, kas bija apmeklējusi klasisko baletu “Riekstkodis”, teica, ka viņai labāk patīk klasika: ”Domāju, ka klasika ir labāka, biju Latgales vēstniecībā GORS uz Latvijas Nacionālā opera un baleta izrādi “Riekstkodis”. Bet man ļoti patika iespēja nofotografēties kopā ar māksliniecēm.”

Madara no 6.klases atzina, ka izrāde ļoti patika: ”Man ļoti patika, bija ļoti interesanti paskatīties, kā īsta balerīna dejo kopā ar animācijas tēliem. Noteikti izlasīšu par Riekstkodi vai noskatīšos animācijas filmu, lai labāk izprastu.”

6.klases skolniece Sāra ir darbojusies vietējā jauniešu teātra studijā izrādē “Riekstkodis” un atzīst, ka šāda veida izrāde bija ļoti neparasta: ”Ļoti interesanti. Labi, ka esmu darbojusies studijā, jo tas man ļāva labāk izprast šodienas izrādi.”

Savukārt 5.klases skolnieks Andžejs, kas apgūst mūziku, atzina, ka visiespaidīgākais bija muzikālais sniegums: “Pianiste spēlēja ļoti lielu muzikālu skaņdarbu, un tas bija vienreizēji. Es pats mācos mūziku, un varu teikt, ka tas nav nemaz tik viegli, kaut arī varbūt no malas izskatās vienkārši.”