Verēmu pamatskolas awardieši skrien Tet Rīgas maratonā

"The Duke of Edinburgh's International Award" programmas izpilde noteikti nav pielīdzināma sprintam, bet gan maratonam, jo, lai saņemtu šo starptautisko bronzas, sudraba vai zelta līmeņa apbalvojumu, katram jaunietim ir jāsasniedz PAŠA izvirzītie mērķi 4 jomās - brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un piedzīvojumu ceļojums. Atkarībā no izpildes līmeņa, katra mērķa sasniegšanai jāvelta 3, 6 vai 12 mēneši, ik nedēļu atvēlot vismaz 1 stundu aktivitātēm, kas tuvina attiecīgās jomas mērķa sasniegšanai.

Skriešana ir viens no izaicinājumu veidiem, kurus izvirza jaunieši fiziskās sagatavotības jomā. Tradicionāli Latvijas Award vienība jau atkārtoti piedalās Rīgas maratonā.

Šogad dalība Tet Riga Marathon bija īpaša, jo šiem skriešanas svētkiem, kuri Latvijā notika jau 29.reizi, tika piešķirts IAAF World Athletics Club "Road Race GOLD" statuss!

6 kilometru skriešanas distancē devās vairāk nekā 100 Award dalībnieki no visas LAtvijas. To vidū 13 Verēmu pamatskolas awardieši un viņu draugi. Spītējot karstajam laikam, distance tika pievarēta, izjusts skriešanas svētku prieks un iegūta motivācija turpmākajiem skrējieniem. Visi dalībnieki vienbalsīgi apliecināja, ka noteikti trenēsies un piedalīsies turpmākajās ar skriešanu saistītās aktivitātēs.

Tagad awardieši gatavojas savam ieskaites piedzīvojumu ceļojumam. Lai izdodas!

 

Award vienības vadītāja Verēmu pamatskolā Iveta Gaile