Karjeras nedēļa Verēmu pamatskolā

Šogad jau 10. reizi visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa. Šī gada karjeras nedēļas sauklis – “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”. Karjeras nedēļas mērķis bija izzināt un attīstīt uzņēmējspējas skolēniem. Verēmu pamatskolā arī aktīvi piedalījās šajā pasākumā. Skolā viesojas ģimenes uzņēmuma KUUP īpašnieks Oskars Maculevičs un uzņēmuma IGGI īpašnieks Igors Nikitins. Uzņēmēji dalījās ar skolēniem savā pieredzē un atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

Karjeras nedēļas laikā 9.klases skolēni apmeklēja “Verems” RSEZ SIA uzņēmumu, kurā uzzināja par kokapstrādes procesiem. Savukārt 2. un 3. klases skolēni apmeklēja Rēzeknes VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu), kurā uzzināja par ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darba specifiku.

Verēmu pamatskolas skolēni un viņi klašu audzinātāji ar prieku un interesi sagaidīja robežsardzes kinologus, kuri gan teorētiski (stāstot) un praktiski (darbojoties ar suņiem) paradīja skolēniem savas profesijas īpatnības.

Izsakām paldies uzņēmējiem un uzņēmumiem par aktīvu līdzdalību un atbalstu karjeras nedēļas ietvaros.


Vitālijs Drozdovs

Pedagogs karjeras konsultants

Lai popularizētu karjeras atbalsta iespējas izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, jau desmito gadu Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem organizē Karjeras nedēļu. Tā ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts. Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai.