2017.gada 3.oktobrī,  Nautrēnu vidusskolā notika Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta  pasākums "Profesijas animācijā", šajā pasākumā piedalījās skolēni no 4.- 9.klasēm.
Skolēni iepazina profesijas, kuras darbojas animācijas un to veidošanā. Lekcijās tika izskaidrots darba process un iepazīts mūsdienīga aprīkojuma klāsts un pielietojums. Vislielāko interesi skolēnos izrādīja darbošanās praktiski, viņiem bija dota iespēja klātienē praktiski darboties animācijas jomā, skolēni paši varēja izveidot īsas animācijas filmiņas, paši varēja arī zīmēt un gatavot savu filmiņu varoņus, vai arī izmantot jau pieejamos. Skolēni darbojās aizrautīgi un ar lielu interesi. Pašu gatavotās filmiņas katram skolēnam bija iespējams pēc tam saņemt jau apstrādā veidā.

Pedagogs karjeras konsultants -    Santa  Vorkale